مقالات

بایدها و نبایدهای بعد از وکس

رفع موهای زائد

انجام اپیلاسیون و رفع موهای زائد سبب می شود که پوستتان نرم شود. در نتیجه به بایدها و نبایدهای بعد از وکس نیاز دارید تا پوستتان واکنش نشان ندهد.

بایدها و نبایدهای بعد از وکس

بایدها و نبایدهای بعد از وکس

بایدهای بعد از وکس:

1. پوست تان را با نارون کوهی بشویید چرا که نارون کوهی ضد عفونی کننده و نرم کننده پوست است.

2. داخل حوله چند تکه یخ بیاندازید و آن را بعد از وکس روی پوست تمیز قرار دهید، این کار باعث می شود که از قرمز شدن پوست جلوگیری کنید و احساس راحتی داشته باشید.

3. از محصولات مرطوب کننده مثل روغن بچه استفاده کنید که باعث می شود اضافات وکس از روی پوست تمیز شوند و همچنین رطوبت را به پوست شما می بخشند.

4. فردای روزی که وکس کردید نیز دوباره از مرطوب کننده استفاده کنید که لوسیون های خنک کننده آلوئه ورا گزینه مناسبی می باشد و می توانید ژل تازه آن را از برگ استخراج کنید و به پوست تان بزنید.

5. از مواد آرایشی که حاوی مواد معدنی هستند استفاده کنید که از قرمز شدن پوست جلوگیری کرده باشید که این نوع از لوازم آرایشی اجازه می دهد تا پوست شما نفس بکشد.

نبایدهای بعد از وکس:

1. اگر فردای آن روز پوست شما ملتهب نشد و اثری از قرمزی در آن نبود، می توانید با آرامی آن را لایه برداری کنید تا آفات موهای زائد از بین برود و البته یادتان باشد که تا 24 ساعت بعد هرگز لایه برداری را شروع نکنید.

2. پیش از این هم در دنیای مد نمناک گفتیم که دستانتان را از محلی که وکس کرده اید دور کنید، زیرا با لمس بیش از حد این قسمت ها باکتری وارد پوست خواهد شد.

3. از مکان های عمومی و جاهایی مثل حمام بخار، سونا، استخر و غیره استفاده نکنید چرا که در این مواقع پوست شما حساس است و امکان وجود عفونت وجود دارد .

4 . تا چند روز به جای حمام کردن فقط دوش سطحی بگیرید.

5. بیش از حد ورزش نکنید، زیرا باعث می شود که به شدت عرق کنید .

6. اگر قسمت بیکینی را وکس کرده اید، از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.

7. با جوش های خود بازی نکنید، این کار باعث می شود که جوش ها بیشتر شوند و به جای آن از داروی مخصوص استفاده کنید.

8. قبل از شروع قاعدگی و نزدیک به آن وکس نکنید زیرا در این مواقع پوست شما حساس است.

9. محرک هایی مثل نوشیدن های انرژی زا یا کافئین دار را تا چند ساعت قبل از وکس کردن مصرف نکنید، زیرا این نوشیدنی ها حساسیت پوست شما را افزایش می دهند.

بعد از وکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *