مقالات

مشکلات پوستی بعد وکس و راه حل آنها

از بین بردن موهای زائد

مراقبت های قبل و بعد از وکس بسیار مهم هستند که از بروز مشکلات جلوگیری می کند. و باید حتما اما ممکن است بعضی افراد به بعضی از مواد آلرژی داشته باشند. پس بهتر است که واکنش های آلرژیک خود را شناسایی کنید که این علائم می توانند شامل قرمزی، خارش، سوزش و … باشند.

مشکلات بعد از وکس

مشکلات بعد از وکس

مشکلات پوستی بعد از وکس شامل:

قرمزی

یکی از رایج ترین واکنش ها مخصوصاً بعد از وکس صورت، قرمز شدن پوست است و نباید از این قرمزی خجالت بکشید و ناحیه بالای لب بیشتر از همه در معرض این واکنش قرار دارد ، انگار که سبیل قرمز در آورده اید.

باید چه کار کنیم؟

برای چنین واکنشی بهتر است که یک قالب یخ را به مدت 10 دقیقه روی آن قسمت قرار دهید تا قرمزی و التهاب آن کاهش پیدا کند.

جوش و ورم

دومین واکنش مخصوصاً در ناحیه صورت، به وجود آمدن جوش ها برآمدگی ها است، شاید بسیار برای شما خجالت آور باشد اما این جوش ها معمولا در اثر باکتری ایجاد می شود.

چه کار کنیم؟

بسیار مهم است که ناحیه وکس شده را مثل دست، انگشت و ناخن ها را تمیز نگه دارید و بعد از وکس کردن هرگز به این محل ها دست نزنید و به آرامی آن قسمت را شست و شو دهید که یکی از دلایل به وجود آمدن جوش ها، موهای زیر پوستی هستند که لایه برداری می تواند از آن ها جلوگیری کند.

کهیر یا واکنش های آلرژیک

سومین واکنش رایج بعد از وکس کردن، کهیر زدن است. این علامت می تواند نشانه واکنش آلرژیک بدن شما به موادی در وکس باشد. و این اتفاق زمانی می افتد که موادی باعث واکنش آلرژیک در پوست شما شده باشند. حتما مواد مصنوعی و رنگ های مصنوعی به کار رفته وکس را مطالعه کنید. که این مواد می توانند حاوی اسانس اسطوخودوس باشند. که بعضی از افراد به آنها حساسیت دارند.

کهیر ها برآمدگی های خارجی هستند که معمولا ساعت ها باقی می مانند و قرص های بِنادریل می توانند در آرام کردن و رفع کهیرها موثر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *