مقالات

روش هایی برای تشخیص حساسیت به وکس

رفع موهای زائد

آیا به وکس حساسیت دارید یا خیر؟

معمولا برای استفاده کنندگان از وکس پیش می آید که پس از اصلاح موهای زائد دچار خارش و حساسیت در برخی از قسمت های بدنشان می شود. این مورد موجب نگرانی افراد می شود.

مادر اینجا روش هایی را به شما معرفی می کنیم تا تشخیص دهید آیا به مواد وکس حساسیت دارید یا خیر؟

حساسیت به وکس

حساسیت به وکس

روش اول:

برای شروع حتما از انواع وکس سرد استفاده کنید. چون روش استفادش راحت تره مخصوصا برای غیر حرفه ای هایی که می خوان تو خونه این کار رو بکنن. ولی وکس گرم خوبی های خودشو داره که بعدا توضیح می دم.

ابتدا لایه نازکی از وکس سرد را به پشت آرنج خود بمالید. (زیرا پوست این قسمت از دست نازک تر از قسمت های دیگر است ). اگر بعد از آن در این ناحیه احساس خارش سوزش یا قرمز شدن داشتید به آرامی موم یا وکس ر از روی پوستتان بکنید. وسریع با آب سرد وکس یا موم را بشوئید.

شما در این صورت پوستی حساس دارید که باید برای از بین بردن موهای زائد تون حتما از روشهای دیگر استفاده کنید.

روش دوم:

مقدار بیشتری از وکس یا موم را روی قسمتی از پا که مو دارد بمالید. سپس صبر کنید خشک شود. بعد در خلاف جهت رشد موها وکس را بکنید. سپس با آب سرد و صابون بشوئید. یک روز صبر کنید اگر در آن قسمت از قرمزی یا دونه های ریز زیر پوستی دیدید حتما به وکس یا موم حساسیت دارید. درغیر این صورت می توانید از این روش برای از بین بردن موهای زائدتان استفاده کنید.

توصیه:

  • هنگام کندن وکس از روی پوست، جهت کندن آن بسیار مهم است. و خیلی مهم هست که کندن موم خشک شده برخلاف رویش موها باشد. زیرا در کنده شدن موها بسیار موثر است.
  • سعی کنید با یک دست اطراف محلی که وکس می کنید را نگهدارید. با یک دست موم خشک شده را نگهدارید و با دست دیگر مقداری بالا تر از محلی که درحال وکس آن هستید را به طرف پایین فشار بدهید و هم زمان پوست را برخلاف جهتی که موم را می کنید بکشید. تا حرکت خلاف جهت دست اول را تقریبا خنثی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *